bio

Daria Pietryka (ur. 1983) / malarka, architektka, projektantka wnętrz, scenografka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, School of Architecture na University College Dublin oraz Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Działa na styku sztuk wizualnych i architektury.


Obserwuje zależności pomiędzy ekosystemem stworzonym przez człowieka, a tym co niekontrolowalne, dzikie, niepozostawające w ludzkiej gestii. W swojej twórczości przygląda się również zależnościom międzyludzkim, oraz temu, w jaki sposób na przestrzeni czasów zmienia się rola kobiety w tkance społecznej.


Od 2014 prowadzi swoją autorską pracownię MIEJSCA. Współpracowała w zakresie projektowania scenografii wystaw z Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016, OP ENHEIM oraz BWA we Wrocławiu. W zakresie działalności artystycznej brała udział w licznych wystawach malarskich zarówno indywidalnych (m.in. Galeria Sztuki w Legnicy, MOS w Gorzowie Wlkp, Galeria M, CK Agora we Wrocławiu oraz The Mill Theatre Dublin) jak i zbiorowych (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Galeria BWA w Rzeszowie, Galeria Test w Warszawie, Targi Sztuki 2013' Wrocław, D-light Studios Dublin, Waterfront Belfast, BWA Awangarda Wrocław).


Mieszka i pracuje we Wrocławiu.